Trapárium

Trapárium je zážitková víkendovka o trapnosti. Pojeď s námi objevovat a zkoumat trapno z různých úhlů pohledu skrze nevšední zážitky a hry, které jen tak nezažiješ.

Bude to trapný. A taky to bude zábavný, intenzivní, hravý a rozhodně to nebude nuda! Nejspíš se nedozvíš, jak se trapnosti už  navždycky vyhnout. Budeme ale trénovat, jak se v trapných situacích nebát zůstávat sami sebou a jak je zvládat s úsměvem.

Moravské hvozdy 2023

Po nějaké době opět organizujeme úžasnou, dokonalou, nesmrtelnou, recesistickou hru o “dobytí Brna”. Tuto jedinečnou příležitost, sportovně si zablbnout v lese se štíty a papírovými koulemi si nesmíte nechat ujít.

Slow dating

Jak hledat vztah s radostí a sebejistotou? Pusť se do hledání vztahu smysluplně a pojeď s námi na zážitkový víkend o seznamování.

Civilizace 2023: Za horizont

Příběh civilizace je víkendová akce, kde se svým týmem povedete svůj lid od první vykřesané jiskry až k zasyčení parního stroje, které ohlašuje začátek nového věku. A bude na vás, jakými cestami se vydáte.

Peripetie

Zážitková víkendovka. Jako červená niť se potáhnou nesnáze našich hrdinů a rozhodování.

V různých aktivitách se budete rozhodovat hlavou i srdcem, v situacích, kdy bude vše jasné, i tam, kde nad vámi bude neustále viset stín pochyb. Rozhodování, to je to oč tu běží.

Civilizace: Od jiskry po páru

Civilizace je víkendová akce, kde se svým týmem povedete svůj lid od prvního zašplouchání vln až po rozsáhlé námořní impérium. A bude na vás, jakými směry se vydáte.

HiTech 2022

V přírodě se často spoléháme na chytrý telefon.

Ukáže nám pozici z GPSky, s kamarády si zavoláme nebo napíšeme.

Co když se ale rozbije? Vybije? Co když ho ztratíš? Umíš se obejít i bez něj?

Kdy je vysílačka lepší než mobil?

Jak se pracuje s papírovou mapou a buzolou?

Jak se zaměřuje a hledá rádiový vysílač?

To všechno si můžeš vyzkoušet na HiTechu formou workshopů, závodů a akčních her v terénu.

Hlavologie a krizová intervence na zážitkových kurzech

Máš už za sebou nějakou akci a chceš se dozvědět trochu víc o psychologii a psychologické bezpečnosti na zážitkovém kurzu? Chceš se dozvědět trochu víc o reflexi a třeba ji i trochu lépe vést? Chceš se dozvědět a hlavně naučit něco z krizové intervence? No tak to je snadná pomoc, stačí se přihlásit.

Praktické informace

 • Kdy? 5. – 7. 11. 2021
 • Kde? Bedřichov u Lysic
 • Za kolik? 1300 Kč (cena pokrývá náklady na stravu, ubytování, materiál a lektorné)
 • Pro koho? Akce je otevřena všem organizátorům zážitkových akcí, ideálně pokud už mají nějakou lektorskou zkušenost. Kapacita akce je 20 účastníků.
 • Co s sebou? Spacák, přezůvky, čelovku, šátek, psací potřeby, prostěradlo. Spí se na postelích, kuchyně je plně vybavená.
 • Začátek akce? 19:00 v Bedřichově před kostelem (doporučený spoj je 17:27 z Králova Pole v Brně s přestupem v Lysicích (18:48), spoj v 17:57 nemůžeme doporučit, jelikož v pátek mu navazující spoj obvykle ujede). Pokud pojedete autem, počítejte prosím s velkou rezervou na páteční zácpy, fakt.
 • Konec akce? Konec bude v neděli kolem 14:00. Bus jede z Bedřichova ve 14:28 nebo v 17:35.
 • Kontakt? Michal (Divi) Diviš, diviik@seznam.cz

Co na akci zažiješ

 • Dozvíš se řadu užitečných psychologických „vynálezů“, co a jak a proč funguje na zážitkovém kurzu.
 • Naučíš se co a jak dělat, když něco na zážitkovém kurzu nefunguje a nastane krizová situace.
 • Dozvíš se taky něco o práci se skupinou.
 • Zlepšíš své komunikační dovednosti při vedení reflexe i krizové intervenci.

Kdo za tím stojí?

Michal (Divi) Diviš je zkušený instruktor, psycholog, psychoterapeut a supervizor. Realizoval řadu letních i zimních prázdninovek a víkendů, 3 x byl členem IK týmu. Asi 7 let pracoval v Krizovém centru pro děti a dospívající, působil v ACORu (akademickém centru osobnostního rozvoje) a vyučoval psychologické disciplíny na Masarykově univerzitě, týkající se především rozvoje sociálních dovedností, práce se skupinou a psychoterapie. V současné době má soukromou psychoterapeutickou praxi a jako supervizor a lektor spolupracuje s řadou institucí. Baví ho pohyb, tvoření, rytmus a lidi.

Stornopoplatky

 • více než 30 dní před započetím akce: 30 %
 • 30 až 10 dní před začátkem akce: 50 %
 • 9 až 1 den před začátkem akce: 90 %
 • v den započetí akce či později: 100 %

Civilizace: Od Kolumba po gilotinu

Civilizace je víkendová akce, kde se svým týmem povedete svůj lid od prvního zašplouchání vln až po rozsáhlé námořní impérium. A bude na vás, jakými směry se vydáte.