Fondy her

Knihy Fond her I a Fond her II jsou výběrem nejlepších her formou zážitkové pedagogiky, které vznikly pro akce Instruktorů Brno. Publikace jsou vhodné pro instruktory zážitkové pedagogiky, skautské vedoucí, progresivní učitele a pro všechny vedoucí, kteří v rámci volnočasových aktivit pracují s mládeží a dospělými. Budou ideálním pomocníkem, pokud chcete připravit pro skupinu lidí zajímavý program a máte zájem o větší a komplexnější hry.

Ke každé hře v knize najdeš popis jejích základních parametrů – například cíl hry, žádoucí věk a počet hráčů, prostředí vhodné k uvedení, počet instruktorů a potřebný materiál – a samozřejmě kompletní pravidla hry včetně metodických poznámek k uvedení hry.


Fond her 2

Fond her 2

ISBN: 978-80-270-7586-7
Formát: 190 stran, brožovaná vazba
První vydání: 2020 Instruktoři Brno, z.s.

Kniha je již vyprodána a nelze objednat. V případě většího zájmu zvážíme dotisk. Pokud máš o knihu zájem, přihlas se nám a o případném dotisku tě budeme informovat.

Popis

V knize najdeš 41 originálních a dosud nepublikovaných her a programů, které vznikly pro kurzy zážitkové pedagogiky pořádané Instruktory Brno v posledních 10 letech (i když je zde i pár starších kousků, které nám bylo líto vynechat). Volně tak navazuje na úspěšný první díl Fond her vydaný v roce 2007.

Všechny hry byly na kurzech a akcích důkladně vyzkoušeny a u účastníků měly velký úspěch. Jedná se o hry týmové i individuální, sportovní, kreativní, dramatické, recesní, hry zaměřené na řešení problémů, na týmovou spolupráci a také hry, které vhodným způsobem kombinují všechny výše uvedené prvky tak, aby dosáhly vytyčeného cíle. Právě práce s cílem, dramaturgií, skupinovou dynamikou a reflexí je pro tyto hry typickým znakem.

Ukázky z Fondu her 2


Fond her 1

Fond her 1

ISBN: 978-80-251-1675-3
Formát: 212 stran, brožovaná vazba
Druhé vydání: 2007 CPress
První vydání: 2003 Instruktoři Brno, z.s.

Kniha je již vyprodána a nelze objednat. V případě většího zájmu zvážíme dotisk. Pokud máš o knihu zájem, přihlas se nám a o případném dotisku tě budeme informovat.

Popis

Fond her z autorské dílny Instruktorů Brno je prvním výběrem nejlepších her vzniklých mezi lety 1995–2007. Obsahuje 52 her, které byly na kurzech a akcích důkladně vyzkoušeny, sklidily nemalý úspěch.

Pokud hledáte hry na pět minut, pro ukrácení času s kamarády, pak asi budete zklamáni. Pokud ale chcete připravit pro skupinu lidí zajímavý program a máte zájem o větší a komplexnější hry, pak je tato kniha přesně pro vás.

Hry byly odzkoušeny na věkové kategorii 15+, ale jistě zde najdete hry i pro děti školního věku.


V případě dotazů nás můžete kontaktovat na e-mail: fondher@instruktori.cz.