Kontakt

Oficiální kontaktní údaje

Instruktoři Brno, z.s.
Lidická 787/45,
602 00 Brno
IČ: 22879056
DIČ: CZ22879056
transparentní účet: 2500167471/2010 (FIO Banka)
Předseda sdružení: Pavel Šimeček, +420 777 286 756
E-mail na sdružení: spenat@instruktori.cz
Zásady zpracování osobních údajů: naleznete zde

Další způsoby komunikace s IS Brno

E-mailová konference Instruktorů Brno

Pokud chcete mít aktuální informace ze světa Instruktorů Brno, využijte naší e-mailové konference. Rychle se tak dozvíte nejnovější informace a navíc budete touto cestou moci sami propagovat své akce.

Co to je?

E-mailová konference je databáze emailových adres, pomocí které lze všem členům posílat informace. Počet aktivních přispěvatelů je ovšem podstatně menší než počet přihlášených.

Průměrně přijde na IS konf každý den kolem 5 příspěvků, v okurkové sezóně nemusí přijít žádný, pokud se však objeví zvláště žhavé téma vhodné k diskusi, může se počet vyšplhat až na několik desítek.

V rámci konference by se měly šířit pozvánky na akce a další informace lokálního charakteru, např. „Dnes jdeme do kina, sraz…“ Často se zde rovněž vyskytují pozoruhodné flamewars či divoké brainstormingy – nedivte se tomu, konf je svobodné komunikační médium.

V případě, že chcete dostávat jen přehled instruktory pořádaných akcí, doporučujeme přihlásit se k odebírání IS zpravodaje v pravé dolní části www stránek.

Jak se na konferenci přihlásit/odhlásit? A jak na ni něco poslat?

Na e-mailovou konferenci se můžete přihlásit (odhlásit) sami – stačí poslat prázdný e-mail na příslušnou adresu:

Přihlášení: konf-subscribe@instruktori.cz
Odhlášení: konf-unsubscribe@instruktori.cz
Nápověda: konf-help@instruktori.cz

Pokud budete chtít na konferenci cokoliv poslat, jednoduše odešlete e-mail na adresu: konf@instruktori.cz

Doporučení

Do předmětu e-mailu zadejte v hranatých závorkách tiskacím písmem kategorii, díky které členové konference rychle rozeznají, o čem zpráva je. Pomocí kategorií se také dá nastavit filtr automaticky třídící příchozí poštu. Doporučené kategorie:

  • POZVANKA – slouží k propagaci IS akcí a jako pozvánka na různé kulturní a společenské události (promítání, koncerty, debaty, happeningy, …)
  • KOMERCE – nabídky a poptávky zboží a služeb za peníze (ubytování, doprava, nábytek, práce, …)
  • NEKOMERCE – nabídky a poptávky zboží a služeb zadarmo či za symbolickou částku (za odvoz, za čokoládu, …)
  • DISKUSE – takto je vhodné označit příspěvky, u nichž lze očekávat veřejnou odezvu, například upozornění na různé petice, politické názory a články, ožehavá témata. Pokud primární příspěvek tyto ambice neměl, avšak stejně se stal roznětkou diskuse, je vhodné do dalších reakcí tuto anotaci explicitně dodat.
  • DOTAZ – dotazy na konkrétní otázky věcné povahy, očekává se osobní reakce původci dotazu. Pokud se jedná o věc, která by mohla zajímat více lidí např. sportovní vybavení, kde něco získat atp., je vhodné nakonec odpovědi sumarizovat a poslat jako INFO zpět na konf.
  • PROSBA – prosba o pomoc či radu
  • INFO – oznámení obecné informace bez očekávané reakce (změna kontaktu, otevření nové prodejny nebo instituce, oznámení, …)

Výše navržené kategorie nejsou jediné možné, celkem často se objevují i další (WANTED, SHANIM, KONTAKT, CESTOVANI, BRIGADA, POPTAVKA, …). Tyto zcela jistě plní první z uvedených funkcí anotace (zjistit vizuálně o čem je zpráva z předmětu), ovšem zaváděním nových kategorií mírně znesnadňuje automatické třídění pošty technicky pokročilejší části uživatelů konfu.

Důležitá upozornění
  • Neposílejte e-maily v HTML
  • Neposílejte jiné přílohy než textové soubory (.txt)
  • Pokud použijete re:, dejte pozor, ať nepošlete odpověď opět celé skupině.

Newsletter Instruktorů Brno

Chcete dostávat pravidelně (1 za 2 měsíce) informaci o tom, jaké akce se chystají a co se nového událo? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru. Přihlašovací formulář najdete v patičce našich webových stránek.

Těšíme se na Vás!