Madagaskar 2016

foto_web_zaver


Víkend u českého moře… Dalešická přehrada, nádherná příroda kousek od Brna… Šest nabitých promáklých akčních her… Převracení nafukovacích lodí s posádkou… Získávání ostrova… 30°C ve stínu… Večer u ohně či v malebném Dalešickém pivovaru… Léto přišlo!

Loni jsme se úspěšně plavili na vysněný ostrov Madagaskar z bájné Tróji kolem ostrova Lesbos, přes sedm starověkých divů světa, středem barevné války v Rudém moři o styl loupání banánů, okolo pirátských vod u pobřeží Somálska a omylem i rozjuchanými surferskými vodami Srí Lanky. Krále Jelimána jsme si získali lahodnými dorty a teď už rok všichni žijeme na jeho báječném ostrově.

Stále je ale Madagaskar poměrně pustý a navíc nejezdí ani žádné návštěvy. Ještěže letos existuje šance na získání dotací z ostrovních fondů na podporu cestovního ruchu. Dostanou grant žirafy díky svému rozhledu? Nebo zvítězí projekt pohodářských hrochů? Budou se o dotace rvát i lvi? A jaké pruhy zvolí zebry?

Neváhej a přihlas se dole na této stránce.


dalesice


Co: Madagaskar je recesní a akční víkend (od pátečního večera do nedělního oběda), který pořádají Instruktoři Brno. Náplní je cca 6 her alias „bitev“, při kterých se bude pádlovat, běhat, plavat, taktizovat, přemýšlet, házet papírovými koulemi, stříkat vodními pistolkami a převracet cizí lodě. Z toho důvodu se mohou zúčastnit pouze plavci, kterým již bylo 18 let. Kvůli bezpečnosti používáme nafukovací lodě, ideální je typ „Pálava“ (dá se snadno půjčit od kamarádů či z půjčoven). Hry se odehrávají přes den v okolí zátoky Lavičky na Dalešické přehradě. V zátoce Lavičky je i naše základna (spíme ve vlastních stanech). Večery jsou pak věnovány společnému zpěvu u ohně, povídání, nestrukturované zábavě, jídlu a případně návštěvě výborného Dalešického pivovaru.

Pro koho: Bylo-li ti 18 let, umíš dobře plavat a máš rád veselou a akční zábavu s prima partou lidí, jsi správně. Vhodné pro křehké dívky i namakané borce.

Kdy: 17. – 19. 6. 2016, začínáme v pátek večer v 18:30 (lépe přijet i dříve), končíme v neděli po poledni, cca 14:00.

Kde: Vodácké tábořiště v zátoce Lavičky (mapa), dojezd až na místo možný autem z Kozlan po zpevněné cestě, vlakem nejlépe do Studence a odsud pěšky či stopem směr přehrada.

S sebou: Spacák, karimatka, stan (do skupinky), nafukovací loď (do dvojice), pádlo, vestu, plavky, pevné boty do vody, štít (viz speciální vybavení), páteční večeři, sobotní a nedělní snídani, nějaké chuťovky k ohni, hudební nástroj.

Lodě: Pokud nafukovací loď nemáte a nemůžete si ani půjčit od kamarádů, zkuste třeba některou z půjčoven:

Co nechat doma: Drahé věci – zlato, počítač, foťáky…

Cena: 650 Kč za osobu. V ceně je pronájem tábořiště, veškerý materiál na hry, sobotní oběd a sobotní večeře, něco málo občerstvení a tričko. V ceně není doprava, snídaně a případné půjčovné lodi.

Stornopoplatky při odhlášení se z akce (posláním emailu organizátorům) jsou v toku času následující:

  • více než 30 dní před započetím akce – 30 % z ceny akce
  • 30 až 10 dní před začátkem akce – 50 % z ceny akce
  • 9 až 1 den před začátkem akce – 90 % z ceny akce
  • v den započetí akce či později – 100 % z ceny akce

V případě zrušení akce ze strany organizátorů vracíme celou uhrazenou částku.

Historie: PFotky z loňského ročníku Madagaskaru jsou tady.  Nicméně podobná akce se na vodách Dalešické přehrady konala již několikrát. Pod názvy Třes se Brite!, Vikingové a nebo Trója vyráželo do malebného údolí řeky Jihlavy až 50 účastníků. Na fotky ze vzdálenější minulosti se můžete podívat třeba tu.

Organizátoři: Madagaskar pro Tebe organizují zkušení instruktoři se zkušenostmi z minulých ročníků, recesních víkendů i outdoorových závodů. Za dámy Miška s Olajdou a Sašou a z pánské části populace pak Matěj, Nilda, Indy a Zajda.

Přihlásit se můžeš až do konce května 2016 dole na této stránce. Pozor, počet účastníků je omezen na 45!


foto_web_strikacka


Speciální vybavení: Speciálním vybavením pro všechny je štít. Při dobývání Madagaskaru může být potřeba. Pokud nemáte štít z minulých ročníků nebo třeba z podobné akce Moravské Hvozdy, tady je malý návod. Prosím, připravte si štít dle Vašeho gusta již doma!

Základem je nakoupit či jinak získat materiál. Základem všeho je tvrzený polystyren. Ten se prodává v řetězcích typu Hornbach či Bauhaus v deskách o velikosti cca 60 x 200 cm a různých tloušťkách. Doporučujeme tloušťku 2,5 cm. Polystyren se naměří na rozměr štítu (max 50 x 40 cm či kruh o maximálním průměru 50 cm) a vyřízne. V takto získaném štítu se udělají otvory na popruhy, umožňující pohodlné držení štítu. Doporučujeme naplánovat držení do uhlopříčky štítu – zkušení bojovníci o tomto tvrdí, že tak lze lépe krýt nepřátelské rány. Získanými otvory se protáhne širší guma, kterou je možno koupit v jakékoliv galanterii. Následně vyřízneme druhou vrstvu štítu. Vybereme vhodné lepidlo, které nerozleptá polystyren a obě dvě části štítu slepíme tak, aby jsme zakryli neestetické popruhy na přední straně. Pořádně zatížíme a necháme zaschnout.

stity

Následně doporučujeme štít nabarvit a nazdobit dle libosti.

Pro zvýšení odolnosti štítu doporučujeme celý štít pečlivě oblepit průhlednou izolepou.


foto_web_voda


Přihláška:

Přihlašování je již vzhledem k vysokému zájmu uzavřeno. Můžeš se ale stále přihlásit jako náhradník na mail uvedený dole na stránce:)

MadagaskarDW

Kontakt na organizátory: sasa(tecka)porembova(zavinac)gmail(tecka)com