IS promítání – Island

Island to jsou vodopády, vodopády a zase vodopády, ale nejen to. Taktéž to jsou sopky, gejzíry, ledovce, termální koupání, hory, pastviny, ovce, žádné stromy a jednoznačně unikátní příroda.

Island leží zhruba na půl cesty mezi Evropou a Amerikou, na severu se dotýká severního polárního kruhu a se svými 300 000 obyvateli se jedná o nejméně zalidněný evropský stát.

Tak neváhejte přijít na promítání o tomto jedinečném ostrově, kde správně vyslovit jméno sopky Eyjafjallajökull, a spousty dalších, je téměř nadlidský výkon, ale který rozhodně stojí za návštěvu.

Kdy: 14.12.2015 ve 20:00
Kde: Café Práh
Pro: kohokoliv
Vstupné: dobrovolné

Promítá Peťa Tylichová a Milan Žížal Maxa

IS Promítání – Leto na Aljaške

Medvede, strach a krásna príroda

 

Pred rokom som strávil svoje leto prácou na Aljaške. Opäť nastal čas si na tieto úžasné mesiace zaspomínať a odhaliť odpovede (nielen) na nasledujúce otázky:

– Aký je to pocit stretnúť Grizzlyho zblízka?
– Ako moc sa splaším, keď sa splašia kone?
– Aké to je, stopnúť si opitého vodiča štvorkolky?
– A je vôbec Aljaška naozaj taká pekná?

Príbehy plné odvahy, hrdinstva a nebojácnosti tu naozaj nenájdeš. Môžeš sa však tešiť na moju nešikovnosť, strach, a prekvapivo dobrú náladu!

Vstupné Dobrovoľné

Promítá Lukáš Lacko

IS promítání – Japonsko po skautsku

Japonsko je zemí vycházejícího slunce, ale taky tropického počasí, zajímavé kultury a malých lidí. Pojďte poznat ostrov Honšu, podívat se do Yamaguchi na největší světovou skautskou akci, prohlédnout si Hirošimu po 70 letech od bombových útoků, porozhlédnout se po Tokiu, které má bez aglomerace přibližně stejně obyvatel jako celá ČR a dozvědět se zajímavé příběhy…

Promítá a vypráví – Zuzana Azorek Hendrychová

Černá Hora křížem krážem

Černá Hora je země, která by nemohla mít výstižnější název. Země nejen hor, ale i hlubokých kaňonů, moře, krásné přírody, historických památek a přírodních zajímavostí. Přijďte na promítání o této malé, ale krásné zemi. Podíváme se do pohoří Durmitor a Bjelasica, ke Skadarskému jezeru, na černohorské pobřeží, do Boky Kotorské a dalších míst, která stojí za to navštívit.

Pro: kohokoliv

Vstupné: dobrovolné

Promítá Peťa Tylichová a Milan Žížal Maxa

IS Promítání – Jižní Afrika

Promítá a vypráví Radek Drnovský

Udělejte si čas a přijďte na další cestovatelské promítání Instruktorů Brno. Tentokrát téměř jako z jiné planety. Jižní Afrika je zemí, kde rostou rostliny, o kterých jste neslyšeli a žijí zvířata, která jste neviděli. Na každém kroku poznáváte něco nového neznámého.

Přijďte si poslechnout vyprávění o 5týdenním putování naší výpravy, při které jsme v roce 2003 s Volkswagenem Helmutem urazili více než 10.000 km okolo celé Jižní Afriky.

Navštívíme Blide River Canyon, Krugerův národní park, vodopády Augrabies, Richtersveldský národní park, Cedrové hory, Hluhluhwe-Umfolozi národní park, Dračí hory, Lesotho a spoustu dalších míst.

Vstupné dobrovolné ve prospěch Instruktorů Brno o. s.

IS promítání – Putování Nepálem

ZEGYSZPromítání z tří měsíců strávených putováním po Nepálu na podzim roku 2012.

Uvidíte spoustu vrcholků Annapuren, údolí Langtang, nosorožce, slony a nepálská městečka, a dozvíte se, jak to chodí na půdži a jak vypadá nepálská zabijačka.

Promítá Martin & Áďa.

IS promítání – Bulharské kontrasty

MAGYGWBehěm naší 2-týdenní výpravy jsme natěžko prošli část pohoří Rila a celý hřeben Pyrinu včetně spektakulárních Melnických pyramid. Navštívili jsme tamní pravoslavné kláštěry (tzv. monastýry), jedli jejich mleté maso, omelety a šopáky (neboť to je kompetní jídelní lístek tamních horských chat), spali na větrných hřebenech i v
ďolících u jezírek. Rila i Pyrin jsou hory krásné, ale dosti rozdílné a proto je skvělé, že jsme je mohli navštívit během našeho výletu oboje. Přijďte se zaposlouchat do vyprávění o horách a lidech, kteří v nich žijí…

Promítá Pavel Šimeček

 

Promítání Maroko

Maroko je země plná barev, vůní a chutí. Země s vysokými horami, královskými městy, nádhernými památkami, horkou pouští, výtečným jídlem a milými lidmi.
Přijďte na promítání o Království západu, kde se dozvíte nejen o některých krásách této země, ale také zjistíte, co se skrývá pod slovem tajine, jak chutná marocká whisky, zda je velbloud pohodlný dopravní prostředek, k čemu je dobrý holubí trus a mnohem více….

Promítá Peťa Tylichová

Café Práh (Ve Vaňkovce 1, Brno), začátek  ve 20:00, vstupné dobrovolné

Facebook https://www.facebook.com/events/748901851835661/