HiTech 2022

V přírodě se často spoléháme na chytrý telefon.

Ukáže nám pozici z GPSky, s kamarády si zavoláme nebo napíšeme.

Co když se ale rozbije? Vybije? Co když ho ztratíš? Umíš se obejít i bez něj?

Kdy je vysílačka lepší než mobil?

Jak se pracuje s papírovou mapou a buzolou?

Jak se zaměřuje a hledá rádiový vysílač?

To všechno si můžeš vyzkoušet na HiTechu formou workshopů, závodů a akčních her v terénu.

Hlavologie a krizová intervence na zážitkových kurzech

Máš už za sebou nějakou akci a chceš se dozvědět trochu víc o psychologii a psychologické bezpečnosti na zážitkovém kurzu? Chceš se dozvědět trochu víc o reflexi a třeba ji i trochu lépe vést? Chceš se dozvědět a hlavně naučit něco z krizové intervence? No tak to je snadná pomoc, stačí se přihlásit.

Praktické informace

  • Kdy? 5. – 7. 11. 2021
  • Kde? Bedřichov u Lysic
  • Za kolik? 1300 Kč (cena pokrývá náklady na stravu, ubytování, materiál a lektorné)
  • Pro koho? Akce je otevřena všem organizátorům zážitkových akcí, ideálně pokud už mají nějakou lektorskou zkušenost. Kapacita akce je 20 účastníků.
  • Co s sebou? Spacák, přezůvky, čelovku, šátek, psací potřeby, prostěradlo. Spí se na postelích, kuchyně je plně vybavená.
  • Začátek akce? 19:00 v Bedřichově před kostelem (doporučený spoj je 17:27 z Králova Pole v Brně s přestupem v Lysicích (18:48), spoj v 17:57 nemůžeme doporučit, jelikož v pátek mu navazující spoj obvykle ujede). Pokud pojedete autem, počítejte prosím s velkou rezervou na páteční zácpy, fakt.
  • Konec akce? Konec bude v neděli kolem 14:00. Bus jede z Bedřichova ve 14:28 nebo v 17:35.
  • Kontakt? Michal (Divi) Diviš, diviik@seznam.cz

Co na akci zažiješ

  • Dozvíš se řadu užitečných psychologických „vynálezů“, co a jak a proč funguje na zážitkovém kurzu.
  • Naučíš se co a jak dělat, když něco na zážitkovém kurzu nefunguje a nastane krizová situace.
  • Dozvíš se taky něco o práci se skupinou.
  • Zlepšíš své komunikační dovednosti při vedení reflexe i krizové intervenci.

Kdo za tím stojí?

Michal (Divi) Diviš je zkušený instruktor, psycholog, psychoterapeut a supervizor. Realizoval řadu letních i zimních prázdninovek a víkendů, 3 x byl členem IK týmu. Asi 7 let pracoval v Krizovém centru pro děti a dospívající, působil v ACORu (akademickém centru osobnostního rozvoje) a vyučoval psychologické disciplíny na Masarykově univerzitě, týkající se především rozvoje sociálních dovedností, práce se skupinou a psychoterapie. V současné době má soukromou psychoterapeutickou praxi a jako supervizor a lektor spolupracuje s řadou institucí. Baví ho pohyb, tvoření, rytmus a lidi.

Stornopoplatky

  • více než 30 dní před započetím akce: 30 %
  • 30 až 10 dní před začátkem akce: 50 %
  • 9 až 1 den před začátkem akce: 90 %
  • v den započetí akce či později: 100 %

Outdoor víkend 2021

Akce pro všechny, kteří chtějí být v přírodě, zažít dobrodružství ve skupině lidí s podobným zájmem a trochu se překonat.

Co dělat?

Co dělat v současné situaci?

Milí přátelé, přátelé našich přátel i jejich přátelé, rok 2020 přináší oproti předchozím rokům těžkosti v souvislostech s pandemickým výskytem viru Covid-19. Chceme vám nabídnout velmi stručný přehled možností co v dané situaci dělat, abychom přežili pokud možno ve zdraví psychickém i fyzickém, či mohli být nápomocni dalším lidem.

Tipy a další informace najdete na samostatné stránce.

Podzimní IS domečky

Rád bys potkal někoho dalšího z komunity? Nebo někoho, s kým se nemůžeš dlouho potkat? A chceš se dozvědět něco zajímavého?

Co a kde to bude?

Podzimní domečky jsou místem pro setkávání širší IS komunity. Fungují ve dvou režimech – vzdělávací (téma a potom chvilka na tmelení)/tmelící (primárně na tmelení). U každého domečku bude upřesněno, jestli bude na nějaké téma nebo se jen potkáme. Na některé domečky bude potřeba se přihlásit.

Vlastní domečky se konají v čase 18:00-22:00 (příchod možný od 17:30) v Městské klubovně na Kounicově 43.

Příspěvek na pronájem je dobrovolný (1 domeček vychází na 450 Kč).

Co bude obsahem jednotlivých domečků?

DatumNázevAnotace
1. 10. 2020 18:00 Odloženo na neurčito20 let ve vzdělávání
(Radek Pelánek)
Ve vzdělávání se změny dějí pomalu, takže ve světě plném horkých aktualit je snadné je přehlédnout. Pojďte na chvíli přemýšlet a diskutovat s dlouhodobou perspektivou. Co se za posledních 20 let událo důležitého ve vzdělávání? A co nás čeká dalších 20 let? Co by se stát mohlo? Co by se stát mělo? Čeho bychom se raději vyvarovali?
Program bude mít formu strukturované diskuze. Cílem není dospět k závěrům či něco „vyřešit“, ale zamyslet se, ujasnit si postoje a poslechnout si názory ostatních.
Hlavní témata: vzdělávací systém, alternativní školy, domácí vzdělávání, obsah vzdělávání, technologie ve vzdělávání, neformální vzdělávání, volnočasové aktivity, zážitková pedagogika
Přesná forma a obsah diskuze bude přizpůsoben účastníkům. Prosím zapisujte se do následující tabulky a uveďte hlavní oblasti, které vás zajímají.
5. 11. 2020 18:00Psychologie rysů osobnosti
(Matěj Bukovský)
1 akce, 5 orgů, 30 osobnostních rysů…proč si při pořádání akce navzájem někdy nerozumíme, někdy nám chybí ten správný člověk, a jindy zase v týmu vše šlape jako po másle? Kým jsem, proč dělám co dělám, a jak se při tom cítím? Aneb pokus o novou metodologii týmové spolupráce k pořádání akcí…

Přihlašte se prosím do následující tabulky.
3. 12. 2020 18:00
Odloženo na neurčito
Historie Instruktorů
(Radek Drnovský)
A kdo vlastně jsme? Jak vlastně vznikli Instruktoři Brno? A jak souvisejí s jinými organizacemi, které se věnují zážitkové pedagogice?
Historii naší organizace a trochu i těch ostatních vám povypráví Radek Drnovský.

Víkend vymýšlení her

Děláš nebo chceš dělat zážitkové akce? Máš hlavu plnou témat a cílů akce, ale ve fondech her často nenajdeš, jak je naplnit? Je pro tebe vymýšlení her a aktivit něco nového, nebo se v tom chceš zlepšit? Pak přijeď!