Bez obalu 2016

„Dovol si jen být“

Říkám to, co si skutečně myslím.

Nebojím se projevit to, co cítím.

Jsem upřímný/á sám/sama k sobě, nic si nenalhávám a dobře znám své silné a slabé stránky.

Postupně shazuji své slupky a zůstávám bez obalu. Ustojím to? Zvládne to mé okolí?

Pojď pobýt sám se sebou, s námi a účastníky IS kursu 2015/2016 v nádherné zimní krajině Rychlebských hor. Čeká tě 10 dní nabitých zážitky, ale také poznáním o druhých a o sobě. Zažiješ zábavu, ale nebudeš se jen smát. Vymrzneš v zimní krajině, ale také se ohřeješ u ohně či vyhřátého krbu. Dotkneš se svých fyzických limitů, ale také si odpočineš v příjemné společnosti podobně laděných lidí.

Nech být to, co není tvojí opravdovou součástí, co nejsi ty a dovol si jen být, takový, jaký jsi.

 HLEDÁME

Jednu ženu a jednoho muže do účastnické skupiny.

Právě tolik je ještě volných míst. Kdo zaplatí dříve, ten jede:)

Základní informace o akci

 • Kdy: 11.-20.3.2016
 • Kde: Rychlebské hory
 • Pro koho: 24 dospělých lidí, ideálně 12 žen a 12 mužů
 • Od koho: Akci pro tebe připravují: Peťka, Ďáblice, Glum, Zbych, Fanda, Jedla… a další
 • Za kolik: 3.800 Kč – 4.800 Kč
 • Dotazy: Lenka Ďabi Tenklová: l.tenklova@gmail.com, 606 123 382

Poznámka k ceně kurzu:

Jde nám o to, aby tato částka bezpečně pokryla všechny předpokládané výdaje a současně, aby její výše nebyla překážkou pro ty, jejichž zdroje jsou skromnější. Pojďme si to představit třeba jako návštěvu kavárny.

 • Někdo si obvykle vaří kávu doma. Občas si zajít do kavárny mu přijde jako fajn nápad, ale protože dobře ví, co si může a nemůže dovolit, tak si dá jen espresso. (3.800 Kč)
 • Jiný chodí do kavárny častěji, sedává u stolku u okna a dává si své oblíbené cappuccino. (4.100 Kč)
 • Další si k pravidelnému café latté vždy objednává minerálku. Má totiž tuto kombinaci natolik rád, že neřeší, že voda vlastně stojí stejně jako kafe. (4.400 Kč)
 • A pak je tu štamgast, kterého obsluha už zdraví jménem. Ten chodí vcelku pravidelně do kavárny na rohu na irskou kávu, ke které si objednává některý ze zdejších vynikajících domácích zákusků, protože rád podpoří svou oblíbenou kavárnu. (4.800 Kč)

Storno podmínky:

 • více než 30 dní před započetím akce – 30%
 • 30 až 10 dní před začátkem akce – 50%
 • 9 až 1 den před začátkem akce – 90%
 • v den započetí akce či později – 100%
 • V případě zrušení akce ze strany organizátorů vracíme 100% uhrazené částky.

FAQ, aneb možné otázky

Nemám příliš zkušeností se zimní přírodou, proto váhám, zda na prázdninovku jet. Co byste mi poradili?

Není potřeba se ničeho obávat. Na zimní prázdninovku mohou jet lidé, kteří již s pobytem v zimní přírodě zkušenosti mají, ale počítáme s tím, že většina účastníků zkušenosti se zimní přírodou mít nebude. Chceme ukázat, co vše se v zimě dá dělat a jak na to, aby to bylo bezpečné a abychom si to všichni užili. Budeme hodně venku, ale také vevnitř. Budeme společně hledat kouzlo zimní přírody a zabývat se i skupinou nebo sami sebou. Není se tedy potřeba obávat toho, že by na programu bylo jen putování nebo drsný outdoor.

Nemám čas po celou dobu akce. Můžu přijet později nebo odjet dříve?

Přednost budou mít účastníci, kteří pojedou na celou akci. Ve výjimečných případech napište týmu, který rozhodne i podle programové skladby kurzu a vašich časových možností.

Můžu na akci přijet vlastním autem?
Ne, doprava vlastním autem na akci není z organizačních důvodů možná. Včas ti doporučíme vhodný vlakový spoj.

A Jedlovy rady!

Spací pytel
Nejlepší je ten, v kterém tobě osobně není zima, i když je -10°C. A pokud víš, že ti v něm zima je a přesto nechceš či neplánuješ vzít jiný, tak doporučujeme kombinaci třísezónního spacího pytle a „cyklo“ spacáku.
Lopata
Jedlovo doporuční: Ideální je skialpinistická sněhová lopata, ta je ale natolik drahá (cena kolem 600 Kč), že kupovat si ji jen kvůli tomuto kursu nemá smysl. Pokud bys do takovéhoto nástroje chtěl investovat trochu peněz a práce, vyrob si lopatu tak, že vezmeš list menší ideálně hliníkové lopaty a nasadíš ho na krátkou násadu z lehkého (smrkového) dřeva. Dobrá délka lopaty je 50 až 70cm. Neosvědčily se plastové, obvykle skládací lopaty na sníh prodávané v supermarketech apod. Nevydrží, popraskají, škoda peněz.
Termoska
Jedlovo doporučení: Termoska izoluje dobře jen tehdy, když v prostoru mezi oběma plášti je vakuum (kvalitně vyčerpaný vzduch). Pokud se plášť někde, byť mikroskopicky , poruší (zpravidla ze svaru), do prostoru vnikne vzduch a termoska přestane izolovat. Není to na ní ale NIJAK VIDĚT !.
Rychlý test: Naleji do termosky vařící vodu, počkám minutu a vezmu ji do ruky. Pokud je třeba jen mírně teplá, termosku mohu zahodit. (Jednu zcela novou jsem po tomto testu reklamoval).
Plný test: Naleju do termosky vařící vodu, dobře zavřu (i víčkem), postavím ji na mráz, počkám 8 hodin a voda by měla být tak horká, že se skoro nedá pít. Protože „jak moc je venku zima“ se špatně definuje, nejlépe srovnat více termosek navzájem.

Bez obalu 2016

Typ akce: outdoor, prázdninovka, pro Instruktory, zážitková akce

Začátek: 11.03.2016
Konec: 20.03.2016

Místo konání:
Rychlebské hory